E-Ticaret Nasıl Yapılır

liberta Çevrimdışı

liberta 

Exit Şef Üye
8 Ağu 2023
77
8
8
istanbul
Son dönemlerin en popüler iş fikirleri arasında yer alan e-ticaret, pek çok girişimci tarafından tercih edilir. E-ticareti böylesine popüler kılan özelliği, şüphesiz operasyonel anlamda sağladığı pratikliktir. Ev ortamında bir çalışma düzeni kurarak hızlı ve kolay bir şekilde internetten iş fikirlerinizi geliştirmeniz ve e-ticarete atılmanız mümkündür. İşlerinizi hem home-office olarak yürütebilir hem de ciddi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

E-ticaret ile satış yapabilmek için şirket olma şartı aranır. Türk Ticaret Kanunu’nun vergi usüllerine uygun şekilde e-ticaret yapmak için yeterlidir. Bu tür bir şirket kurmak için gerekenler, sanıldığından daha kolay karşılanabilir. Şahıs şirketleri düşük maliyetler karşılığında kolaylıkla kurulabilir. Şirket açıldıktan sonra geriye web sitesi kurmak ve pazar yerlerinde mağaza açmak gibi işlemler kalır.

Dilerseniz dropshipping modeli ile stok tutmadan da satış yapabilirsiniz. Bu sistem ile tedarikçilerden ve üreticilerden toplu ürün almaya gerek yoktur. Bunun yerine müşteriler alışveriş yaptıkça ürün tedarik edilir. Böylelikle ürünleri önceden satın alıp depoda tutmak gerekmeyeceği için stok yönetimi ve depolama için yapılan ek masraflar ortadan kalkar. İş kurma fikirlerini hayata geçirmede girişimciler için oldukça avantajlı bir seçenektir.
 

Konuyu görüntüleyenler

Üst Alt
google-site-verification:googleab9f0736c748007a.html